Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi zbieraliśmy w szkole dary dla naszych Rodaków, którzy mieszkają za wschodnią granicą.

Dary te przeznaczone są zarówno dla starszych (np. Kombatantów AK i innych polskich formacji), dla odrobinę młodszych (np. chorzy z Hospicjów dla Dorosłych), a także dla najmłodszych (np. młodzież i dzieci z Domów Dziecka i Hospicjum dla Dzieci). Przeznaczone są one dla Polaków zarówno samotnych jak i dla rodzin. Jeśli w Polskim Domu Dziecka, Hospicjum, szkole czy w danej miejscowości znajdują się potrzebujący innych narodowości – także i oni są objęci pomocą.

Wasza ofiarność była wielka. Zebraliśmy bardzo dużo środków żywnościowych trwałych (kasze, mąki, cukier, olej, ryż, konserwy, kawa, herbata), słodyczy, środków higienicznych (mydło, proszek).

Dary zostały dostarczone w poniedziałek, 11.04 do siedziby Studia Wschód. Stamtąd trafią na Ukrainę.

Tegoroczna zbiórka była wyjątkowa – skierowana została na potrzeby mieszkańców Ukrainy. Nasi sąsiedzi walczą w obronie swojej ojczyzny. W trakcie wojny wielu mieszkańców Ukrainy zostało z różnych przyczyn w swoich domach. Dotyczy to także naszych Rodaków, Polaków żyjących na Wschodzie. Tych, o których powinniśmy szczególnie pamiętać.

Bardzo dziękujemy za Wasze dary serca. Dziękujemy Panu Markowi za dostarczenie darów na ul. Karkonoską.

Marzena Bieżuńska, Grażyna Przybycień, Aleksandra Milewicz