Grupa uczniów z klas 3Bp1 i 3Bp3 wzięła udział w międzynarodowym programie „Rotary Hand Across Water”.

Celem programu było podniesienie świadomości i wyrobienie nawyków racjonalnego gospodarowania wodą.

Jedna z uczennic relacjonuje przebieg projektu:

„W związku z faktem, że uprawa roślin w wodzie – hydroponika – zużywa ponad 90% mniej wody niż tradycyjna hodowla w glebie, uznaliśmy, że jest to idealny przykład eliminacji strat wody. Podczas trwania programu mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez Centrum Odra. Każdy z uczestników stworzył własną instalacje hydroponiczną. Zanim jednak rozpoczęliśmy uprawę, dokładnie zaznajomiliśmy się z procesem uprawy roślin w owym alternatywnym środowisku.”

Uczniów podczas trwania projektu wspierali biolodzy mgr Klaudia Karmińska oraz  mgr Tomasz Ostrowski.