23 marca 2022 uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w Szkolnym Konkursie Recytatorskim poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i poetów z Jego pokolenia.

Był to jeden z konkursów uświetniających Dni Patrona 2022.

Laureatkami Konkursu recytatorskiego zostały:

• Aleksandrina Milewska z kl. I H – I miejsce
  • Joanna Gielniewska z kl. I H – II miejsce
  • Milena Pawłowska z kl. II D – III miejsce

O przyznaniu nagród zadecydowało jury w składzie: p. wicedyrektor Elżbieta Kurowska oraz panie Aleksandra Milewicz i Grażyna Przybycień. Wszystkie panie oraz organizatorka Gali p. Izabela Chaszczowska są współorganizatorkami Dni Patrona w naszej szkole.

Laureatki konkursu wzięły udział, wraz z innymi nagrodzonymi, w Gali Laureatów wszystkich konkursów zorganizowanych w czasie Dni Patrona. Gościem honorowym Gali Laureatów był Dyrektor LO nr VII Leszek Duszyński. Wystąpienie Pana Dyrektora rozpoczęło uroczystość wręczenia nagród, których fundatorem była Rada Rodziców LO nr VII, Patron Wydarzenia.

Lista laureatów przedstawia się następująco:

Konkurs „Życie i twórczość K. K. Baczyńskiego”

• I m. Szymon Jarosz kl. 1E
  • II m. Kinga Pocheć kl. 1B3 ex aequo Franciszek Pawlak kl. 1I
  • III m. Karolina Stanik kl. 1E ex aequo Bartosz Kelar kl. 1 I

Konkurs fotograficzny

• I m. Patrycja Pawlak kl. 2G
  • II m. Roksolana Ulicha kl. 2G
  • III m. Julia Graczyk kl. 2C

W Konkursie kaligraficznym nagrodzono prace Dominiki Chwalibóg z kl. 2D i Hanny Chmielewskiej z kl. 2D.

W Konkursie plastycznym - na ilustrację plastyczną wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego nagrodzono pracę Aleksandry Graczyk z kl. 2I

W konkursie na „kartkę z kalendarza” I m. zajął Karol Jelonek z kl. 3A, II m. zajęli Kacper Brysiewicz i Igor Kociszewski z kl. 3g

Galę prowadziły uczennice klasy IE Natalia Paterewicz i Nicoll Sawic.