Wolontariusze z LO VII przeprowadzili zbiórkę klocków LEGO (oraz innych) dla uczniów z dziecięcym porażeniem mózgowym SP nr 116 we Wrocławiu.

W szkole doszło do kradzieży oraz aktu wandalizmu, a skradzione zostały między innymi klocki, którymi bawiły się dzieci i które służyły do terapii.

Przez miesiąc uczniowie naszej szkoły przynosili, w ramach zbiórki, zestawy własnych klocków, wśród których nie zabrakło dużej liczby nowych kompletów. Jesteśmy dumni z tego, że akacja spotkała się tak dużym odzewem, który świadczy o wielkiej empatii naszych uczniów i zrozumieniu głównego celu zbiórki.

Warto zaznaczyć, że w tym miłym geście solidarności wzięło udział aż 43 uczniów wraz z rodzicami. Z pewnością zachęca nas to do dalszej charytatywnej pracy na rzecz środowisk lokalnych.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ ORAZ POMOC!

Wolontariusze LO VII wraz z koordynatorką akcji: Katarzyną Milewską