25 stycznia 2022 r. odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora LO VII z Okazji Święta Patrona Szkoły.

Zawody były czwartą rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkól Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z przyrządów zamkniętych (przeziernik).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Jan Ruliński kl. 3a
  2. Zuzanna Charęza kl. 3a
  3. Michał Pędzisz kl. 3hp
  4. Bianka Gruszecka kl. 1i
  5. Zofia Suwała kl. 1i
  6. Mateusz Jakubów kl. 1f

Zawody toczyły się w zaciętej, ale sportowej rywalizacji. Poziom zawodów był wyrównany jednak bardzo wysoki. Drużyna nasza dzielnie walczyła i odniosła spory sukces.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

Zofia Suwała zajęła V miejsce i została wyróżniona dyplomem.

Bianka Gruszecka zajęła VI miejsce i została wyróżniona dyplomem.

W klasyfikacji  drużynowej reprezentacja nasza zajęła dobre IV miejsce i została wyróżniona dyplomem.

Rozegrane zostały także Zawody Jednego Strzału. Szkołę naszą w tej konkurencji reprezentowała Zofia Suwała. Po wspaniałej walce uczennica naszej szkoły osiągnęła sukces zajmując III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem.

Serdecznie dziękuję całej drużynie za wytrwałe treningi i zaangażowanie, oraz życzę dalszych sukcesów w sportowej rywalizacji strzeleckiej.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik