Dnia 12.10 odbyło się ślubowanie. Z uwagi na wciąż występujące zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, to ważne wydarzenie miało w tym roku kameralny charakter.
Z każdej z pierwszych klas brało w nim udział trzech przedstawicieli, którzy w imieniu reszty zespołu ślubowali na sztandar.  Pan dyrektor Leszek Duszyński w swoim wystąpieniu podkreślił rolę tradycji i znaczenie słów ślubowania. Oto jego tekst:

My, uczniowie i uczennice klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego uroczyście ślubujemy:

• strzec honoru Szkoły, aby stać się godnymi jej szczytnych tradycji;
  • systematycznie pracować nad rozwijaniem własnej osobowości, talentów, pogłębianiem wiedzy i zainteresowań;
  • rozwijać w sobie postawę obywatelską szanując pracę innych ludzi i wnosząc swój wkład w życie Szkoły, środowiska i kraju;
  • być wiernym ideałom humanizmu i demokracji;
  • sumiennie przestrzegać postanowień Statutu i Regulaminu Szkoły.