30 września 2021 roku odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr-MAP (Mistrzowie w Algorytmice i Programowaniu).

Głównym celem tego konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego, a współpraca z projektem MAP ma prowadzić do osiągnięcia mistrzostwa w informatyce.

Nagrodą w tym konkursie jest udział w projekcie Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu - MAP. ważnej częsci Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029. Udział ten będzie realizowany poprzez zaproszenie do kółek projektu lub na obóz naukowo-treningowy projektu MAP, który odbędzie się nie później, niż w marcu 2022 r.

Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, odnieśli znaczące sukcesy i tym samym zakwalifikowali się do udziału w obozie.

Wojtek Orański i Bartłomiej Stefański z klasy 3Hp zostali laureatami III miejsca w Polsce, a Dominik Muc, także z klasy 3Hp zdobył wyróżnienie w tym konkursie.

Zarówno sam konkurs, jak i organizowany obóz, stanowią świetną okazję do uzupełnienia i rozwoju wiedzy oraz umiejętności informatycznych z perspektywy zdawania matury z informatyki i wyboru dalszego kształcenia na studiach o specjalnościach informatycznych.

Koordynatorem konkursu w LO nr VII i nauczycielką w/w uczniów jest Pani Marta Drewniowska.