Jedna z najwybitniejszych polskich współczesnych poetek zawitała do naszej szkoły w ramach 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

Klasa 3Ap oraz 3bp2 wzięły udział w fascynującej lekcji poetyckiej prowadzonej przez profesora Piotra Śliwińskiego. Uczniowie interpretowali utwory Urszuli Zajączkowskiej i mieli okazję dowiedzieć się jak natura inspiruje poetkę. Podróż od gałązki po drzewo była fascynująca! Co kryje w sobie iść? Czy potrafi czuć? Jak przebiega proces twórczy? Wspólne poszukiwanie odpowiedzi było inspirujące.

Urszula Zajączkowska jest poetką, botaniczką i artystką wiualną. Studiuje wrost, anatomię, ruchy roślin i ich śmierć. Wydała w 2014 roku tom "Atomy", w 2017 roku ukazał się tom "Minimum", a w 2020 roku "Piach".

Zachęcamy do czytania poezji!

Agata Ścisłowska i Wioletta Maciejewska