[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat
logo FB

16 czerwca 2021 roku 32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr-MAP (Mistrzowie w Algorytmice i Programowaniu).

Głównym celem tego konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego, a współpraca z projektem MAP ma prowadzić do osiągnięcia mistrzostwa w informatyce.

Nagrodą w tej edycji konkursu był udział w obozie treningowym projektu MAP. Wyniki konkursu zostały opublikowane w czasie wakacji. Uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy i tym samym zakwalifikowali się do udziału w obozie .

Wojtek Orański z klasy 3Hp został laureatem III miejsca w Polsce, a Bartłomiej Stefański i Michał Leśkiewicz, także z klasy 3Hp zdobyli wyróżnienia w tym konkursie.

Zarówno sam konkurs, jak i organizowany obóz , stanowią świetną okazję do uzupełnienia i rozwoju wiedzy oraz umiejętności informatycznych z perspektywy zdawania matury z informatyki i wyboru dalszego kształcenia na studiach o specjalnościach informatycznych.

Koordynatorem konkursu w LO nr VII i nauczycielką w/w uczniów jest Pani Marta Drewniowska.

 

Do góry