„A potem kraju runęło niebo.
Tłumy obdarte z serca i ciała,
i dymi ogniem każdy kęs chleba,
i śmierć się stała.”  (Krzysztof Kamil Baczyński, Mazowsze)

1 września w południe, na Cmentarzu Wojennym we Wrocławiu, rozpoczęły się obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości zorganizowane zostały przez wojewodę dolnośląskiego i dowódcę Garnizonu Wrocław. Było wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu, były salwy honorowe, przemówienia i modlitwa.

Na Cmentarzu Wojennym pochowany został kontradmirał Stefan Frankowski. Nasza szkoła od 2007 roku opiekuje się grobem dowódcy Obrony Wybrzeża Polskiego. Po kapitulacji Helu został wzięty przez Niemców do niewoli i znalazł się w oflagu w Srebrnej Górze. Zmarł w 1940 roku w szpitalu obozowym w Bielawie i tam został pochowany. Po II wojnie jego szczątki zostały sprowadzone do Wrocławia. Przedstawiciel szkoły złożył kwiaty na grobie kontradmirała Stefana Frankowskiego i zapalił znicze.

Pamiętajmy o Obrońcach naszych granic.