[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat
logo FB

W miniony czwartek, 17 czerwca, zakończył się trwający od listopada projekt “Spotkania ze sztuką i historią”.

W ramach projektu trzy razy w miesiącu w czwartkowe popołudnia na Teamsie prezentowałyśmy wybrane stolice europejskie (głównie), ich historię, zabytki i związanych z nimi artystów. W naszych wirtualnych podróżach towarzyszyło nam niespodziewanie wiele osób – uczniów naszej szkoły i liceum nr IV a także absolwentów, przyjaciół i członków rodziny. Choć przygotowywanie kolejnych prelekcji zabierało sporo czasu i energii to Wasza obecność i zainteresowanie dodawało nam skrzydeł. Wiemy, że niektórzy z Was zasiadali przed monitorem ze swoimi rodzicami – to dla nas wielki komplement. Dla Was warto było zarwać niejeden wieczór by przygotować wystąpienie. Dziękujemy Wam za pozytywną energię bo w tym trudnym czasie pandemii była ona dla nas niezwykle cenna. Mamy nadzieję, że nasze opowieści skłonią Was do podróży zarówno dalekich jak i tych bliższych a podczas swoich peregrynacji odnajdziecie okruchy dawnych wydarzeń, cienie ludzi, którzy niegdyś żyli i pokrytego patyną czasu piękna, o których Wam wspominałyśmy. Dla nas wielką nagrodą są Wasze komentarze, które umieszczaliście w majowej ankiecie. Ponżzej przytaczamy te, które pokazują, że warto się dla Was starać. Na pewno od następnego roku szkolnego wrócimy do naszych spotkań, o ich tematyce i terminach odpowiednio wcześnie wszystkich chętnych powiadamiając. A na razie do zobaczenia i Bon Voyage!

Agata Rusnak-Kozłowska i Katarzyna Moskwa

A tu kilka odpowiedzi na pytanie co się podobało we wspomnianym projekcie.

- Pasja z jaką opowiadają obie Panie. Widać, że sprawia im to przyjemność, przez co miło się tego słucha.

- Najbardziej podoba mi się sposób w jaki są nam przedstawiane ciekawostki, informacje o stolicach i artystach. Mimo tego, że wcześniej nie przywiązywałam uwagi do takich tematów, teraz co tydzień w czwartki uczestniczę w wykładach i interesują mnie tematy tam poruszane. Myślę, że gdyby tak nas uczono podczas normalnych lekcji, każdy lubiłby się uczyć i zgłębiał by tematy poruszane na wykładach.

- Najbardziej podobało mi się to, że cykl tych wykładów przybliżył mi stolice, i zachęcił do odwiedzenia ich

- Przede wszystkim różnorodna tematyka - na każdym spotkaniu przenosiliśmy się do wyjątkowego miejsca z własną historią i kulturą

- Różnorodność tematu, ciekawe podejście(np. Paryż-Francja to kobieta)

- Chciałam podziękować Paniom za te niezwykle ciekawe wykłady, świetnie się bawiłam i pomogło mi to przetrwać to siedzenie w domu. Bez takich spotkań z moim zdrowiem psychicznym byłoby o wiele gorzej, a po wykładach zawsze miałam lepszy humor.

- Chciałabym Paniom podziękować za czas jaki Panie nam poświęcają zarówno podczas wykładów jak i przygotowywania materiałów i prezentacji. Jestem pozytywnie zaskoczona pasją jaka jest wkładana w przedstawianie nam zabytków, stolic, artystów i sztuki. Śmiało mogę powiedzieć, że nigdy nie miałam choćby jednego nauczyciela, który nauczałby z taką pasją. Jako osoba, która nigdy nie pałała miłością do historii i sztuki mogę śmiało powiedzieć, że dzięki czwartkowym wykładom polubiłam się z tymi przedmiotami i od tego momentu uwielbiam uczyć się o stolicach innych krajów (żałuję że będąc w Londynie, Wiedniu, Paryżu nie zdawałam sobie sprawy z tego gdzie jestem i jaka jest historia tego miejsca), architekturze, a jeszcze rok temu w życiu sama z siebie nie brałaby udziału w tego rodzaju zajęciach. We wrześniu nie chodziałam na wykłady i był to mój ogromny błąd, że tak wiele mnie ominęło. Mimo, że jestem dopiero w pierwszej klasie, jestem pewna, że jeśli tylko będę mogła, będę brała udział w zajęciach w przyszłych latach. Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieję, że Panie także czerpią przyjemność z zajęć

-Bardzo dziękuję za przeprowadzenie wykładów o europejskich miastach. Zawsze czekałam na nie z niecierpliwością. W czwartki popołudniu zawsze można było się przenieść się gdzieś daleko i choć na chwilę zapomnieć o problemach i troskach.

- Bardzo lubię brać udział w tych spotkaniach, ponieważ w trakcie nich robię sobie taką małą listę miejsc, które chciałabym zobaczyć w danym kraju, nawet jeśli już tam byłam. Wykłady pozwalają mi na zwiedzanie świata, które teraz jest mocno ograniczone, bez wychodzenia z domu.

- Chciałbym przede wszystkim wyrazić wdzięczność i podziw. Zdaję sobie sprawę jak ogromny trud i wysiłek musiał zostać włożony, aby wykłady prowadzić. Dziękuję również za wiele uprzyjemnionych chwil. Moment relaksu i posłuchania o rzeczach ciekawych pomaga odetchnąć w zgiełku codzienności.

- Bardzo dziękuję, za prowadzenie spotkań szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dały mi, mojej rodzinie, która również z chęcią słuchała Pań wykładów, wiele radości, relaksu, a przede wszystkim informacji, które na długo zostaną w mojej głowie. Rozbudziły Panie na nowo moje zainteresowanie sztuką i po 3 latach wróciłam do malarstwa – dziękuję!!!

TO MY WAM DZIĘKUJEMY!

Do góry