W sobotę, 8 maja 2021 r. o godz. 11:00, na Cmentarzu Wojennym we Wrocławiu miały miejsce uroczystości związane z 76. rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie.

Po odegraniu hymnu państwowego, podniesieniu flagi państwowej, przemówieniu gen. bryg. Dariusza Krzywdzińskiego, dowódcy Garnizonu Wrocław i Bogusława Szpytmy, wicewojewody dolnośląskiego, ekumenicznej modlitwie za ofiary wojny, a później odczytaniu apelu pamięci i oddaniu salwy honorowej, złożono pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Przedstawiciel naszej szkoły złożył kwiaty i zapalił znicz na grobie kontradmirała Stefana Frankowskiego.

Od 2009 roku nasza społeczność szkolna opiekuje się mogiłą bohatera II wojny, dowódcy Obrony Morskiej Polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Kontradmirał umarł w niemieckiej niewoli w Bielawie w 1940 roku i tam został pochowany. W latach 70. jego szczątki zostały złożone na Cmentarzu Wojennym na Grabiszynku we Wrocławiu.