Z radością informujemy, że uczniowie naszego liceum:

• Emilia Leineweber z klasy 2B1
  • Theresa von Kap-herr z klasy 3c
  • Oskar Lipiec z klasy 3a

zostali finalistami 44. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Finał Olimpiady odbył się w dniach 27 -28 marca 2021 r.

Gratulacje laureatom, finalistom oraz nauczycielom złożył Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu pan Hans Jörg Neumann, który podkreślił, że pomimo niekorzystnych okoliczności w związku z pandemią, nauką zdalną, olimpiada odbyła się, a finalistki i finaliści przygotowując się do kolejnych etapów olimpiady sprostali wszystkim bardzo wysokim wymaganiom, co zasługuje na ogromne wyróżnienie. Szczególną pochwałę oraz podziękowanie za trud i zaangażowanie pan Konsul skierował do nauczycieli finalistów, którzy w tym obecnie wyjątkowym dla nauczania czasie tak wspaniale przygotowali uczniów do olimpiady.

Gratulacje Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec

Uczennicę Theresę von Kap-herr do olimpiady przygotowała Pani Agata Kozal.

Uczennicę Emilię Leineweber oraz ucznia Oskara Lipiec do olimpiady przygotowała Pani Sylwia Korus.

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu!