Już po raz drugi nasze liceum wzięło udział w projekcie edukacyjnym Krokus. Projekt Krokus to niezwykle ważna i wartosciowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust and Education Trust Ireland, a jej celem jest upamiętnienie dziecięcych ofiar Holokaustu.

Krokusy, które zakwitną w pierwszych dniach wiosny, symbolizują pamięć o dzieciach zamordowanych w czasie Holokaustu, a także nadzieję i odrodzenie.

Wspólne sadzenie cebulek krokusów może być niestandardową lekcją historii, w czasie której uczniowie zapoznają się z tematyką Holokaustu, a także poruszą kwestie dotyczące nietolerancji, dyskryminacji i wykluczenia. Niestety w tym roku z powodu pandemii i obostrzeń obowiązujących w Polsce niemożliwe było wspólne sadzenie krokusów. Cebulki zostały posadzone przez szkolne Koordynatorki projektu- Karolinę Morton oraz Katarzynę Dudek.

Mamy nadzieję, że na wiosnę, kiedy nasze szkolne podwórko zazłoci sie krokusami będziemy też mogły przeprowadzić lekcje wychowawcze przygotowane przez Żydowskie Muzeum Galicja, które jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus.