Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Szanowni Rodzice!

Rozpoczynamy dziś, inaczej niż zwykle, nowy rok szkolny 2020/2021. Zastanawiamy się zapewne nad tym, co on przyniesie. Od pół roku żyjemy w sytuacji znaczonej pandemią i nie wiemy, co będzie dalej, lękając się o zdrowie swoje i swych najbliższych. Żyjemy też jednak nadzieją, że przezwyciężymy ten zdrowotny kryzys i, wcześniej czy później, zaczniemy żyć normalnie, jak dawniej. Powrót do szkoły, mimo uzasadnionych obaw, jest takim usankcjonowaniem normalności, może jeszcze kruchej, może niepewnej, ale dającej nadzieję, że wszystko w końcu będzie dobrze! Dajmy zatem szansę sobie nawzajem! Przestrzegajmy zasad, które chronią nas przed zakażeniem i bądźmy solidarni oraz odpowiedzialni za siebie i innych!

To znamienne signum temporis, że, aby nauczać i uczyć się trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby być zdrowym i dbać o zdrowie innych. Tego wszystkim z całego serca życzę!.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Wykonują Państwo swą trudna i ważną pracę, jak zwykle, z wielkim zapałem. Życzę Państwu siły i zdrowia: aby żaden zły wirus nie zniszczył w Państwu tej siły, która każe w codziennym trudzie kształtować umysły i serca młodych ludzi!

Drodzy Uczniowie! Korzystajcie z tej szansy, którą dają wam Nauczyciele. Pamiętajcie, że każdego dnia zdobywacie świat. I niech ten świat będzie dla Was otwarty. Niech Mądrość, którą zdobywacie w szkole, unicestwi wszelkie wirusy, przede wszystkim te, które niosą zło i egoizm.

Kochani Pierwszoklasiści! Dziś, 1 września, jesteście najważniejsi, bo wstąpiliście w progi naszej Alma Mater, aby stać się współdziedzicami naszych sukcesów: Absolwentów, Uczniów i Nauczycieli, którzy swą pracą, sercem i zaangażowaniem stworzyli legendę naszej Siódemki. Opartą wszak na szacunku dla wiedzy i ponadczasowych wartości, którym na imię: Piękno, Dobro, Prawda. Życzę Wam spokojnego, lecz zarazem odważnego, wejścia w to źródło, z którego będziecie czerpać Wiedzę Radosną!

Szanowni Rodzice! Niech Państwu nie zabraknie zaufania, że powierzyli Państwo swe Dzieci, swe Skarby, Nauczycielom, którzy, być może nieraz stanowczo, ale życzliwie, poprowadzą je do sukcesu. Sukcesu intelektualnego i moralnego, bowiem zdobyta wiedza wyrażać się będzie nie tylko radością ze zdanej matury, z otrzymania indeksu uniwersyteckiego i ze wspaniałej pracy w dorosłym życiu, ale też z umiejętności widzenia wartości i Dobra wtedy, kiedy nie będzie to łatwe i oczywiste!

U progu nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę Wszystkim zdrowia, spokoju i nadziei, dającej siły na kolejne miesiące pracy i nauki!

Leszek Duszyński
dyrektor Szkoły