16.06.2020 r. rozstrzygnięte zostały dwa konkursy, których organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Z przyjemnością informujemy, że w obu konkursach uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy! W XII Konkursie Wiedzy o Rosji „BIAŁE NOCE” Julia Hołysz z klasy 1Dp zdobyła tytuł laureatki (tytuł pracy finałowej – opowiadania historycznego – „Głód”), a Katarzyna Semen z klasy 1H w zmaganiach finałowych konkursu, za opowiadanie historyczne pt. „Siódma Symfonia, czyli o tym, jak muzyka może podbić narody” - wyróżnienie. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wyjazd do Rosji. Uroczysta Gala Finałowa Konkursu odbędzie się 29.06.2020 r. Opiekunem uczennic jest p. prof. Ewa Kosakowska – Wożniak.

W II Konkursie Wiedzy o Gruzji i Adżarskiej Republice Autonomicznej „ GRUZJA – FASCYNUJĄCA PODRÓŻ”, uczennica Emilia Krawczyk z klasy 1B3 zdobyła tytuł laureatki (tytuł pracy finałowej – „Obiecaj mi”). Nagrodą dla laureatów jest wyjazd do Gruzji. Uroczysta Gala Finałowa Konkursu odbędzie się po wakacjach. Opiekunem uczennicy jest p. prof. Marzena Bieżuńska.

Gratulujemy!