75 lat temu państwo niemieckie podpisało kapitulację i tym aktem zakończono działania zbrojne w Europie.

W tym dniu pamiętamy o wszystkich, którzy zginęli podczas II wojny światowej – o żołnierzach walczących na różnych frontach, o żołnierzach i cywilnych członkach Polskiego Państwa Podziemnego oraz o ludności cywilnej, która zginęła podczas wojny.

Pamiętamy również o ofiarach kolejnego totalitaryzmu, który w naszym kraju nastał po wojnie.

Z zachowaniem wszelkich zasad bezpiecznych odległości, na Cmentarzu Wojennym we Wrocławiu odbyły się uroczystości 75. rocznicy zakończenia II wojny w Europie.

W uroczystości wziął udział wicewojewoda oraz przedstawiciele wojska i środowisk kombatanckich.

Po głównych uroczystościach przedstawiciel naszej szkoły złożył kwiaty pod pomnikiem oraz położył kwiaty i zapalił znicze na grobie kontradmirała Stefana Frankowskiego.

Od 2009 roku nasza szkoła opiekuje się grobem dowódcy Obrony Morskiej Wybrzeża, który po kapitulacji przebywał w obozie jenieckim w Srebrnej Górze i zmarł w 1940 roku w Bielawie.

20200508 132417