„Zdrajcy” i „bandyci” – tak o polskich żołnierzach, którzy po II wojnie światowej stawili opór sowietyzacji ojczyzny, mówiły władze komunistyczne.

Skazani na niepamięć i niebyt, pochowani w bezimiennych mogiłach lub nieznanych miejscach, żołnierze wyklęci - niezłomni powoli powracają.

3 lutego 2011 r Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.. Obchodzony jest on coraz uroczyściej.

Po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Pamięci, które odbyły się 1 marca na Cmentarzu Osobowickim przy pomniku na Kwaterze Wojennej Ofiar Terroru Komunistycznego lat 1945 – 1956.

Na uroczystościach obecny był , pomimo niedzieli, poczet sztandarowy w składzie: Małgorzata Makieła (II A), Jakub Łabaz (I B1), Michał Mikulski (I G), Michał Rybak (I G).