We wtorek 3 marca w Sali Kolumnowej imienia Jerzego Woźniaka Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Armia Krajowa w kulturze”.

Wystawa zorganizowana była przez Rodzinę Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK. Kuratorami wystawy była nasza szkoła i Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu.

Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki, sztuki i sportu , którzy byli związani z tajna armią podziemną. Wystawa pokazuje osoby znane z mediów, z życia publicznego, z podręczników szkolnych. Tych, którzy przeżyli i tych, którzy nie doczekali końca wojny lub zginęli już po wojnie.

Plakaty zaprezentowane na wystawie wykonali m.in. Jakub Łabaz (I B1), Aleksandra Czujowska, Julia Napierała, Nela Potok, Zuzanna Nasiłowska, Michał Rybak (wszyscy z klasy I G).

Młodzież z klasy II i zajęła się sprawami organizacyjnymi.

Wydarzenie uświetniły przemówienia m.in. Prezesa ŚZŻAK Oddział Dolnośląski Stanisława Ułaszewskiego, Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obrębskiego, pana dyrektora Leszka Duszyńskiego oraz wykład wiceprezesa Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Wojciecha Trębacza i przedstawienie słowno – muzyczne zaprezentowane przez uczniów z Lubiąża.

Nasza szkoła jest współuczestnikiem wystawy. Wystawę można obejrzeć w holu Kuratorium Oświaty do 23.03.2020 r. Zapraszamy!