W dniu 5 lutego w LO nr XV reprezentanci młodzieży z naszej szkoły (z klasy I c i II a) wzięli udział w konferencji dla uczniów i uczennic z Wrocławia: „W 80-tą rocznicę pierwszych zesłań Polaków na Syberię”.

Konferencja  została zorganizowana przez Fundację Freya oraz LO nr XV i odbywała się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Wzięli  w niej udział przedstawiciele władz miasta, przedstawiciele IPN, Sybiracy oraz młodzież z wrocławskich szkół.

W programie konferencji, oprócz referatu historycznego, miała miejsce prezentacja projektu: „Syberia - w poszukiwaniu przeszłości i przyszłości”, który w latach 2009-2015 przeprowadziła Fundacja Freya.

W drugiej części konferencji odbyło się spotkanie młodzieży ze Świadkami Historii, czyli z Sybiraczkami i Sybirakami.