13 grudnia klasa 2H pod opieką p. prof. Marty Drewniowskiej uczestniczyła w wykładach i warsztatach poświęconych działaniom i technologiom z dziedzin cyberbezpieczeństwa i systemów sieciowych.

Były to wykłady specjalistów z NASK oraz z Instytutu Informatyki UWr.

Tematyka wykładów była bardzo różnorodna:

• Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej
  • Roboty, samoloty a w nich AI i Cyber
  • Dzieci i młodzież w Internecie. Bezpieczeństwo w ekosystemie OSE
  • Czy komputery są coraz bardziej ludzkie? O sztucznej inteligencji, grach i języku
  • Nowy wspaniały świat AI. Perspektywy rozwoju w dobie sztucznej inteligencji.
  • Projekty naukowe i badawczo-rozwojowe z zakresu biometrii i sztucznej inteligencji

W czasie przerw między wykładami uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach przygotowanych przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji. Były również stoiska informacyjne i doradcze w obszarze praktyk oraz ścieżek kariery zawodowej w NASK.

Bliższe informacje o wydarzenu - na stronie http://ii.uni.wroc.pl/instytut/aktualnosci/187

Fot. Magdalena Marcula /UWr