Z wolna zapada jesienny zmrok. Tylko jeszcze miliony płomyczków, delikatnie migocących w listopadowej, wieczornej mgle nie pozwala dotrzeć na czas nocy.

Wtedy to właśnie zaciera się granica pomiędzy światem tych, którzy odeszli i tych, co ciągle o nich pamiętają… „ (Agnieszka Pawelec )

W środę zakończyliśmy zbiórkę zniczy na kresowe cmentarze, organizowaną przez panią Grażynę Orłowską – Sondej w ramach akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”.

Biało – czerwone światła zapłoną w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na grobach Polaków na dawnych Kresach II RP. Zapłoną na dużych nekropoliach i na małych cmentarzach, na samotnych polskich grobach. Rozświetlą się Cmentarze na Rossie, Orląt Lwowskich oraz w Maniewiczach.

Bardzo dziękujemy uczniom klas 1bp3, 1fp, 1gp, 1hp i 3e, którzy przynosząc znicze przyczynili się do tego, że także i my uczcimy naszych Rodaków spoczywających na cmentarzach kresowych.