W środę 12 czerwca 2019 w naszej szkole odbył się po raz kolejny wojewódzki konkurs krasomówczy Public Speaking Contest zorganizowany przez organizację IATEFL zrzeszającą nauczycieli języka angielskiego w Polsce i poza jej granicami.

W tym roku tematem przewodnim konkursu była edukacja szkolna oczami uczniów, a dokładnie czego uczniowie zarówno ci młodsi jak i ze szkół średnich chcieliby uczyć się w na swoich lekcjach.

Najczęściej pojawiały się takie umiejętności jak gotowanie smacznych i zdrowych dań, zarządzanie czasem, radzenie sobie z negatywnymi emocjami, budowanie dobrych relacji z ludźmi. Zwyciężczyni konkursu – licealistka z V LO skupiła naszą uwagę na potrzebie rozwijania umiejętności obywatelskich. Podkreśliła, że udział w wyborach, czy to do Parlamentu Europejskiego czy naszego tu w Polsce jest wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności za naszą przyszłość. Pogłębianie świadomości oraz postaw obywatelskich to ważny element nowoczesnej edukacji. Naszą szkołę reprezentowali:

Marysia Kręcicka oraz Aleksandra Skowronek z 2 b1 oraz Mateusz Przysłup z 2h.

Jedna z jurorek – amerykańska native speaker’ka podsumowując konkurs podkreśliła, że poziom merytoryczny oraz językowy wszystkich wystąpień był bardzo wyskoki. Wiele przemówień cechowała duża ekspresja i pasja wypowiedzi. Nasz Mateusz w mistrzowski sposób operował głosem, ciałem i słowem. Jego wystąpienia na pewno zapadło w pamięć i w serca jurorów oraz publiczności. Swoja mową wywalczył 3 miejsce.

Marysia również przypadła do gustu naszemu jury. Zdobywając miejsce drugie, wygrała tym samym udział w kolejnej konferencji IATEFL, która odbędzie się we wrześniu br. w Gdańsku. Podzieli się na niej swoją wizją szkoły, w której każde dziecko z pasją rozwija talenty, odkrywa nowe zainteresowania, realizuje marzenia.

„The mind is not a vessel to be filled, but a fire to be kindled”

Właśnie ten ogień, tę pasję ten głód wiedzy szkoła powinna rozpalać.