26 kwietnia w naszej szkole żegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów z klas trzecich.

Część formalna uroczystości obejmowała ceremoniał pocztu sztandarowego, odśpiewanie Hymnu Polski oraz Hymnu Unii Europejskiej. Usłyszeliśmy też inspirujące słowa skierowane do Maturzystów w przemówieniach wygłoszonych przez pana Dyrektora Leszka Duszyńskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Langa oraz Przewodniczącego Społeczności Uczniowskiej Aleksandra Wilczyńskiego, ucznia klasy 1B2.

Nasi maturzyści to ludzie ambitni, zdolni, mający szerokie zainteresowania, z pasją realizujący swoje życiowe cele. Rozdano wiele nagród za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Wyróżniono uczniów, których średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły wynosiła 4,75 i powyżej. Wszyscy otrzymali serdeczny uścisk dłoni pana Dyrektora, gratulacje od nauczycieli, oklaski widowni oraz wiele nagród.

Nie zabrakło również części artystycznej. Główna myśl przedstawienie oscylowała wokół z pozoru banalnego nieporozumienia, które jednak mogło na zawsze zakończyć przyjaźń szkolną. Z pomocą pospieszył nasz Patron Szkolny - Krzysztof Kamil Baczyński, który wierzył głęboko, że:

Trzeba  umieć ludzi pokochać, jeśli nie ogień, ustami wyrzucać jasność

Bohaterowie pogodzili się, bo zrozumieli, że nieporozumienia i tak zwany „foch” nie powinny psuć dobrych relacji z innymi.

My, uczniowie klas pierwszych i drugich, gratulujmy wszystkim naszym starszym kolegom ukończenia szkoły. Wiemy, jak dużo wysiłku i pracy wkładamy, aby dzień po dniu zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Ostatni dzwonek wybrzmiał. Nasza droga pani Danusia z wdziękiem przeszła po sali potrząsając dzwoneczkiem i tym samym oznajmiając, że ten etap życia macie już za sobą. Wiemy, że niektórym zakręciła się łza w oku. Za Wami już również egzaminy maturalne. Niektórzy rozpoczęli najdłuższe w karierze szkolnej wakacje. Życzymy Wam, byście realizowali swoje pasje, wierzyli w siebie, nie bali się nowych wyzwań i byli otwarci na ciągłe pogłębianie rozumienia świata.

Uczniowie klasy 2D