W piątek, 29.03.2019 r. w auli naszej szkoły odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Pokolenia Kolumbów”.

Konkurs objęty jest patronatem Rodziny Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Brało w nim udział 10 uczestników. Usłyszeliśmy 9 utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz jeden wiersz Tadeusza Różewicza.

Poziom recytacji był bardzo wysoki.

W jury konkursu zasiadali: Dyrektor szkoły pan Leszek Duszyński, pani Izabela Chaszczowska oraz przedstawiciele młodzieży: Marta Wiciak (I i) i Zofia Kącka (II c).

Jury przyznało 6 nagród:

• I miejsce: Jakub Grygiel (I d)
  • II miejsce: Karolina Kowalska (I b1) i Wiktoria Kłosowska (I b2)
  • III miejsce: Amelia Konarska (I d)
  • wyróżnienie: Agata Kubina z LO nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki”
  • nagrodę młodzieży otrzymała Jula Glińska (I b3)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku również tych, którzy w tym roku z różnych przyczyn nie zdecydowali się na przedstawienie swoich ulubionych utworów poetów Pokolenia Kolumbów.