Wręczenie certyfikatów „SZKOŁY Z ŻYCIEM”

W dniu 20.02.2019 r  nasza Szkoła była gospodarzem Gali DKMS.

Uroczystość była podsumowywaniem DOLNOŚLĄSKIEJ KOMÓRKOMANII. Do akcji kolejnej edycji DOLNOŚLĄSKA KOMÓRKOMANIA zgłosiło się 46 szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa.

Podczas Galii przedstawiono działania zrealizowane przez dolnośląskie szkoły w zakresie kształtowania prospołecznych postaw uczniów związanych z promocją rejestracji w bazie dawców szpiku.

Organizatorami Gali byli Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Fundacja DKMS.

Na Gali gościliśmy przedstawiciela Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Panią Marię Miękus – Wicedyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Ponadpodstawowego i Strategii Edukacyjnej oraz przedstawicieli Fundacji DKMS Panią Natalię Banasik oraz Panią Agnieszkę Wróblewską –Koordynatorów ds. Rekrutacji Dawców.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy Szkół, nauczyciele koordynatorzy akcji DOLNOŚLĄSKA #KOMÓRKOMANIA oraz uczniowie aktywnie promujący rejestrację w bazie dawców szpiku.

Obecni byli również dziennikarze z prasy, radia i telewizji.

Zebrani  wysłuchali wypowiedzi faktycznej dawczyni oraz lekarza hematologa Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku – dr hab. Anny Czyż.

Zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji było wręczenie certyfikatów „Szkoły z życiem” przedstawicielom szkół, które wzięły udział w akcji.

Certyfikat Dolnośląskiej Szkoły z Życiem dla LO nr VII odebrali Pan Dyrektor Leszek Duszyński, Pani Agata Kozal oraz uczennica klasy 2c Tetiana Zinyk.

Pani Agata Kozal otrzymała również Dyplom PEDAGOGA Z ŻYCIEM.

Uczniowie VII LO przygotowali na spotkanie krótki występ.  Filip Leszczyński z klasy 1c zaprezentował wiersz księdza Jana Twardowskiego „ŚPIESZMY SIĘ”, a Sara Sawicka z klasy 2a oraz Stanisław Kuna z klasy 2h  wystąpili przed publicznością w aranżacji na skrzypce i gitarę w utworze: Godfather”. Galę poprowadzili, jak zawsze bardzo profesjonalnie, Justyna Rudnicka oraz Oskar Kitkowski z klasy 3i.

Relację przygotowała:
Agata Kozal - nauczycielka języka niemieckiego