Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili 23 stycznia 2019 r. podopiecznych Zakładu Opiekunczo-Leczniczego dla Dosrosłych / Domu Pomocy Społecznej im. Świętej Rodziny.

Jedenastu wolontariuszy wyruszyło, aby wnieść w jego mury radosną muzyczną atmosferę i złożyć życzenia. Uczennice z klasy 1B3 przygotowały koncert świątecznych utworów, który zakończył się wspólnym śpiewaniem.

Naszą wizytę uświetniła wystawa malarstwa naszej uczennicy Karoliny Wojciechowskiej i recytacja poezji w wykonaniu Emilii Sąsiadek, uczennicy 1E. Oprócz artystycznego występu nasza ”drużyna dobrej nadziei” ofiarowała własnoręcznie wykonane przez wolonariuszy kartki z noworocznymi życzeniami i obrazy Karoliny Wojciechowskiej uczennicy 1I. Nasi wolontariusze również otrzymali wykonane własnoręcznie przez pensjonariuszki drobne upominki. Na twarzach Pań przebywających w domu prowadzonym przez Zgromadzenie zakonne Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zagościł uśmiech.

Było to niezwykle emocjonujące spotkanie, które będziemy pamiętać bardzo długo. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i życzymy dalszego owocnego działania w szeregach szkolnego wolontariatu.

Tekst opracowały Paulina Karp i Ewelina Zawada z 1B3