W dniu 24.10.2018 roku odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego śląska z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Zawody zostały zorganizowane przez ZSzE-A z okazji Święta szkoły. Zawody były pierwszą rundą Międzynarodowej Ligi Strzeleckiej z przyrządów zamkniętych (przeziernik).

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Aleksandra Kozakiewicz kl.3a
  2. Kinga Dziworska kl.2a
  3. Marcin Dalach kl.2c
  4. Agnieszka Ucherek kl.2c
  5. Karolina Mielcarek kl.1b1

Od pierwszych strzałów widać było ogromną determinację i zaangażowanie uczniów (strzelców). Poziom zawodów był wyjątkowo wysoki, rywalizacja bardzo wyrównana. Kolejność miejsc w zawodach, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej decydowała się do ostatniego strzału.

Reprezentacja nasza odniosła tego dnia ogromny sukces.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt uczennica Aleksandra Kozakiewicz zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz dyplomem. Uczennica Kinga Dziworska zajęła IV miejsce i została wyróżniona dyplomem. Uczennica Karolina Mielcarek zajęła V miejsce  i została wyróżniona dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Szkoła została wyróżniona wielkim pucharem oraz dyplomem, a uczniowie złotymi medalami.

Strzelcom serdecznie dziękuję, a jednocześnie życzę dalszych sukcesów w lidze strzeleckiej w roku szkolnym 2018/2019.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepaniak