W dniu 17.10.2018 roku kolejny raz odbyła się w naszej szkole akcja „honorowego krwiodawstwa”. Była to czwarta część akcji „50 litrów na 50 lat LO VII”.

Akcję zorganizował nauczyciel EDB mgr inż. Jacek Szczepanik.

Akcja dedykowana była uczniom klas trzecich, którzy ukończyli 18 lat.

Jak zwykle w naszej szkole, honorowe oddawanie krwi cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do akcji przystąpiło 70 osób. Krew oddało 30 osób.

Tego dnia, jako pierwszy krew oddał Pan mgr Leszek Duszyński – Dyrektor naszej szkoły. Za jego przykładem poszło 29 uczniów. Tym razem oddaliśmy 13,5 litra krwi.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich dawców, a szczególnie naszych uczniów, po dzisiejszej akcji możemy ogłosić wielki sukces. Przekroczyliśmy magiczne „50 litrów na 50 lat LO VII”.

W czterech etapach tego zamierzenia, oddaliśmy ponad 60 litrów krwi.

Wszystkim uczestnikom akcji składamy podziękowania za bezinteresowny dar serca.

Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na akcję honorowego oddawania krwi, która w naszej szkole odbędzie się  09.04.2019 roku.

Nauczyciel EDB - Jacek Szczepanik