1. września na Cmentarzu Wojennym na Grabiszynku odbyły się uroczystości poświęcone 79. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Nasza szkoła opiekuje się grobem kontradmirała Stefana Frankowskiego, dowódcy Morskiej Obrony Polskiego Wybrzeża w 1939 roku.

Po kapitulacji Wybrzeża kontradmirał S. Frankowski przebywał w obozie jenieckim o zaostrzonym rygorze (oflag VIII B) w Srebrnej Górze, we wrześniu 1940 roku zmarł w szpitalu w Bielawie.

Po wojnie jego szczątki zostały złożone w grobie na Cmentarzu Wojennym we Wrocławiu.
Jak co roku w rocznicę wybuchu II wojny światowej na grobie kontradmirała zapłonął znicz i zostały złożone kwiaty.

Pamiętajmy o żołnierzach Polskiego Września! Pamiętajmy o Polakach ciężko doświadczonych podczas II wojny światowej!