W piątek 15 czerwca w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczysta Gala podsumowująca projekt informatyczny: Wrocław Koduje 2.0 - Liga Niezwykłych Umysłów.

W tym roku w projekcie uczestniczyły 94 szkoły średnie z województwa dolnośląskiego, co daje liczbę 2500 uczniów.

Nasza Szkoła zajęła 1. miejsce w tegorocznej edycji projektu. Brali w nim udział uczniowie klas informatycznych: 1H, 2H i 3H (w sumie 110 uczniów)

LNU to pionierski w skali światowej program nauczania praktycznego programowania pod nazwą „Wrocław Koduje 2.0”. Wrocław stał się pierwszym i jedynym w Europie miastem oferującym ciągłą i kompletną ścieżkę edukacyjną w obszarze kompetencji cyfrowych: „Język Maszyn” – „Liga Niezwykłych Umysłów” – kierunki IT wyższych uczelni wrocławscy pracodawcy.

Sercem projektu Liga Niezwykłych Umysłów jest internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej. Wiedza, ćwiczenia, automatyczny system oceniania, podpowiedzi, udostępnianie i podglądanie rozwiązań innych użytkowników, współzawodnictwo, współpraca, rywalizacja – tak, wszystko w jednym miejscu, dostępne z poziomu przeglądarki internetowej.

Program Ligi Niezwykłych Umysłów kładzie nacisk na praktyczne aspekty programowania: ćwiczenia polegają na rozwiązywaniu problemów, rozwijają zdolność kreatywnego oraz analitycznego myślenia. Nauka opiera się na nowoczesnych językach programowania oraz innych narzędziach informatycznych (m.in. C++, Java, SQL, narzędzia administracyjne, bazy danych).

Gratulujemy wygranej uczniom i Pani Marcie Drewniowskiej, koordynatorowi projektu, która zachęciła uczniów do licznego w nim udziału.