Dnia 04.06.2018r. na strzelnicy LOK i Bractwa Kurkowego przy ul. Skwierzyńskiej 8 odbyły się indywidualne zawody strzeleckie z  kbks.

Zawody z okazji zakończenia Międzyszkolnej ligi strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z karabinu pneumatycznego zorganizowali nauczyciele prowadzący szkolne kółka strzeleckie.

W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu strzelców (uczniów). Nasza zawodniczka, uczennica klasy 3c Dagmara Giebol zajęła drugie miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem.

Po zawodach z kbks, odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Międzynarodowej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska za rok szkolny 2017/2018 z karabinu pneumatycznego w kategorii  przyrządy otwarte (muszka- strzelbiczka) oraz kategorii  przyrządy zamknięte (przeziernik).

Ten rok szkolny będziemy pamiętać bardzo długo. Był on pasmem sukcesów naszych uczniów, co przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej w obu kategoriach.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie:

• Dagmara Giebel kl. 3c
  • Aleksandra Kozakiewicz kl. 2a
  • Natalia Mazur kl. 3h
  • Paweł Niedziółka kl. 3h
  • Piotr Niedziółka kl. 3h

W kategorii przyrządy otwarte (muszka - szczerbinka):

- w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt uczennica Aleksandra Kozakiewicz zajęła I miejsce i została wynagrodzona złotym medalem oraz nagrodą rzeczową. Uczennica Dagmara Giebel zajęła II miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem. W klasyfikacji indywidualnej chłopców uczeń Piotr Niedziółka zajął II miejsce i został wyróżniony srebrnym medalem. W klasyfikacji drużynowej Szkoła nasza zajęła I miejsce i została wyróżniona wielkim pucharem.

W kategorii przyrządy zamknięte (przeziernik):

- w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt uczennica Aleksandra Kozakiewicz zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz nagrodzona nagrodą rzeczową. Uczennica Dagmara Giebel zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem.

- w klasyfikacji indywidualnej chłopców uczeń Paweł Niedziółka zajął I miejsce i został wyróżniony złotym medalem oraz nagrodą rzeczową. Uczeń Piotr Niedziółka zajął II miejsce i został wyróżniony srebrnym medalem. W klasyfikacji drużynowej Szkoła nasza zajęła I miejsce i została wyróżniona wielkim pucharem.

Najwszechstronniejszą zawodniczką w obu kategoriach została Aleksandra Kozakiewicz i została wyróżniona pucharem. Najwszechstronniejszymi strzelcami w obu kategoriach zostali Piotr i Paweł Niedziółka uzyskując taką samą ilość punktów po wszystkich zawodach w obu kategoriach. Uczniowie zostali wyróżnieni pucharami.

W roku szkolnym osiągnęliśmy największe sukcesy od początku istnienia koła strzeleckiego w LOVII.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i zapraszam w przyszłym roku szkolnym 2018/2019.

Nauczyciel EDB
Jacek Szczepanik