26 kwietnia 2018 odbył się w Ośrodku Kultury Niderlandzkiej Konkurs Recytatorski "Literatura światowa XVII wieku".

Konkurs został zorganizowany dla uczniów wrocławskich liceów ogólnokształcących przez Katedrę Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach obchodów międzynarodowego Roku Bredero przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

• dr hab. Grzegorz Kowal - prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego UWr.,
  • prof. zw. dr hab. Stefan Kiedroń - kierownik Katedry Filologii Niderlandzkiej,
  • dr Joanna Skubisz - pełnomocnik Kierownika Katedry ds. Nauki i Rozwoju,
  • lic. Karolina Wolska - przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki,
  • Wiktoria Kapusta - członkini Koła Naukowego Studentów Niderlandystyki i studenckiej Grupy Teatralnej "Tulpjes"

Konkurencja była bardzo mocna. W konkursie wzięło udział aż 21 uczniów z wrocławskich liceów. Uczestnicy prezentowali wybrany utwór z literatury światowej XVII wieku.

Naszą Szkołę reprezentowały godnie trzy uczennice z klasy 1B1:

1. Aarushi Chourasia wystąpiła z recytacją wiersza w języku angielskim - "A Lecture upon the Shadow", autor - John Donne
  2. Natalia Zamorska recytowała wiersz w języku niemieckim - "An der Krippe", autor - Angelus Silesius
  3. Aleksandra Skowronek wystąpiła z recytacją wiersza w języku polskim - "Marność", autor - Daniel Naborowski

Wszystkie trzy uczennice otrzymały wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody książkowe.

Natalia Zamorska otrzymała także dodatkowo Nagrodę Publiczności.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu: Aarushi Chorasia, Natalii Zamorskiej, Oli Skowronek oraz opiekunowi - pani Beacie Tadli – Matkowskiej!