15 października w auli naszej szkoły uczniowie klasy II C pod opieką p. Aleksandry Milewicz przedstawili podsumowanie projektu „Breslau – Wrocław w I połowie XX wieku”. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Klubu Ludzi z Literą P, Związku Piłsudczyków i przedstawiciel Związku Armii Krajowej oraz klasy: I F, G, I .

Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną odnoszącą się do historii Wrocławia podczas dwudziestolecia międzywojennego, podczas II wojny, w trakcie walk w Festung Breslau oraz podczas odbudowy Wrocławia w latach 40 – tych XX wieku. Prezentację wzbogacono scenką opartą na wspomnieniach Wrocławian, którzy przeżyli piekło walk we Wrocławiu oraz okres powojenny. Całość wzbogacono piękną muzyką w wykonaniu artystek z klasy II C.

Po przedstawieniu młodzież z zaproszonymi gośćmi udała się na miłe spotkanie, na którym kombatanci wspominali swoje młode lata.