W tym roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, w ramach której 10 kwietnia historycy – Katarzyna Moskwa, Natalia Lewandowska i Grażyna Przybycień przeprowadziły 3 – godzinny cykl wykładów dotyczących Kresów.

Tematem tegorocznych wykładów byli: Wielcy zapomniani Polacy. Kontynuując wyżej wspomnianą akcję 9 i 10 kwietnia została przeprowadzona kwesta połączona ze sprzedażą upieczonych przez młodzież ciast. Cały dochód ze sprzedaży uczniowskich wypieków zasili – życzeniem wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej, która jest patronem akcji - fundusz na rzecz renowacji polskich grobów za naszą wschodnią granicą.

Bardzo dziękujemy wszystkim zarówno licealistom, jak i pracownikom szkoły, którzy włożyli swój wkład w ten szczytny cel. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy: I a, I b 2, I c, I d, I e, 1 f, I g, II b, II e, II f, III e i III g - za przygotowanie wspaniałych wypieków i wydatną pomoc w przeprowadzeniu wyżej wspomnianej akcji. Jeden z poetów powiedział: ”Ojczyzna to ziemia i groby”. Granice państw ulegają przesunięciom, ale prochy naszych przodków pozostają. Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie zarówno pamięci, jak i miejsc doczesnego spoczynku naszych rodaków.

Koordynatorzy akcji Katarzyna Moskwa i Grażyna Przybycień