19 marca 2018 r. miała miejsce w naszej szkole uroczysta Gala na zakończenie drugiej edycji projektu: „Dni z Językiem Niemieckim” pod hasłem „Język niemiecki jest super!”/„Deutsch ist super!”

Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością:

• pani Ulrike Knotz Konsul Generalny Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu,
  • pani Joanna Mateusiak - przedstawiciel Referatu Kultury w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu
  • pani Ewa Szczęch – Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia;
  • pan Markus Czypionka z Goethe Institut w Krakowie;
  • pan profesor Edward Białek z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego;
  • pan Janusz Potoczny przedstawiciel Rady Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym nr VII we Wrocławiu,
  • pan Dyrektor LO nr VII Leszek Duszyński,
  • pani Wicedyrektor Marta Sakowicz,
  • zaproszeni nauczyciele i uczniowie.

Galę rozpoczęła część artystyczna. Wszystkich obecnych na Gali powitali utworem „Most życia” na skrzypce i akordeon Sara Sawicka z klasy 1a oraz Jędrzej Stoczewski uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, który wystąpił na Gali gościnnie i który jest autorem tego utworu.

Po krótkiej części artystycznej głos zabrał pan Dyrektor Leszek Duszyński, a następnie pani Ulrike Knotz Konsul Generalny Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie projektu wraz z prezentacją multimedialną oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz upominków wszystkim uczestnikom czterech konkursów, które odbyły się w ramach projektu „Dni z Językiem Niemieckim” w dniach od  27.10.2017 – 05.01.2018r., czyli:

Dwa konkursy na plakaty:

Kategoria 1: „Richard Plüddemann i jego dzieła we współczesnym Wrocławiu”

Laureaci:

I miejsce: Patrycja Marchelek (kl. 3b)
II miejsce: Dagmara Giebel (kl. 3c)
III miejsce: Michał Koliński (kl. 2f)

Kategoria 2: Konkurs na plakat przedstawiający znaczenie idiomu niemieckiego

Laureaci:

I miejsce: Ada Świątko (kl. 2i)
II miejsce: Jan Krawiec  (kl. 3b)
III miejsce: Wiktoria Leonik (kl. 1i)

Ponieważ laureatem I miejsca został autor plakatu pt. „sich wie ein Elefant im Porzellanladen benehmen” przed wręczeniem nagród w II kategorii wysłuchaliśmy wiersza na ten temat w języku niemieckim oraz w języku polskim w wykonaniu uczennic klasy 1B1 – Magdaleny Góral oraz Aarushi Chourasia.

Przekładu wiersza z języka polskiego na język niemiecki dokonała uczennica klasy 1B1 – Natalia Zamorska.

Kategoria 3: Konkurs na kreatywność, to znaczy konkurs na pomysłowy strój, czyli Konkursu na przebranie za ozdobę bożonarodzeniową, pochodząca z obszaru krajów niemieckojęzycznych – „Adventskalender”,

Laureaci:

I miejsce: zespół uczniów z klasy 3b: Wojciech Maj, Jan Krawiec, Łukasz Martowski
II miejsce: Dagmara Giebel (kl. 3c)
III miejsce: duet Martyna Wrześniowska i Julia Juszczak (kl. 3c)

Kategoria 4: Konkurs fotograficzny: „Moje wrażenia z Lipska w obiektywie”.

8 grudnia 2017 r.  w ramach projektu: "Dni z Językiem Niemieckim" grupa 51 uczniów naszej Szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Lipska.

Laureaci:

I miejsce: Jakub Główka  (kl.1B1)
II miejsce: Pola Soczomska kl.1B1)
III miejsce: Paula Szczepaniak (kl.1B1)

Na zakończenie Gali głos zabrała p. Ewa Szczęch Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia, która pogratulowała wszystkim laureatom.

Pani Ewa Szczęch podziękowała Dyrektorowi szkoły p. Leszkowi Duszyńskiemu za wsparcie dla projektu „Dni z Językiem Niemieckim, pani Agacie Kozal oraz pani Beacie Tadli – Matkowskiej za zaangażowanie, nieustanne motywowanie młodzieży do nauki języka niemieckiego poprzez budzenie w nich ciekawości poznawczej oraz rozwijanie umiejętności twórczego i krytycznego myślenia.

Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy sponsorom nagród:

• Konsulatowi Generalnemu Republiki Federalnej Niemiec
  • Goethe Institut w Krakowie
  • Uniwersytetowi Wrocławskiemu
  • Departamentowi Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia
  • Radzie Rodziców LO nr VII
  • Wydawnictwu Pearson

Uroczysta Galę poprowadzili profesjonalnie konferansjerzy – uczniowie klasy 2i Justyna Rudnicka i Oskar Kitkowski. O oprawę techniczną zadbał uczeń klasy 2f Kajetan Barański.

Po uroczystości można było obejrzeć i podziwiać plakaty uczniów, które zaprezentowano w auli.

Autorzy i organizatorzy projektu „Dni z Językiem Niemieckim”
Agata Kozal i Beata Tadla – Matkowska
nauczyciele języka niemieckiego