Celem projektu jest połączenie konkursów poświęconych historii, tradycji, kulturze, sztuce i innym zagadnieniom - w jeden wspólny cykl, w którym zwycięzcy poszczególnych konkursów zdobywają dla swoich szkół punkty.

Suma punktów uzyskana przez daną szkołę decyduje o jej miejscu w „Magnum Praemium Wratislaviae".

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła IV miejsce we wspomnianej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Na sukces siódemki zapracowali:

III Konkurs Interpretacji Wokalnej "My wrocławianie sami swoi, czyli najpiękniejsze jest to, co przed nami".

Piotr Niedźwiecki i Jacek Okrzesa - kl. III b, III miejsce

Opiekun Izabela Chaszczowska

X Konkurs Wiedzy o Historii Wrocławia „Wratislavia Aeterna”

II miejsce drużyna w składzie: Julia Keplinger, - kl. III c (ubiegłoroczna maturzystka) Anna Rutkowska i Makary Czajkowski - kl. II a