[ O SZKOLE ]

logo LOVII

[ O SZKOLE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

W dniach 13-15 października br. klasa III E (humanistyczna) wyjechała na Zieloną Szkołę pod opieką pań Renaty Myśków oraz Katarzyny Moskwy.

Celem podróży była Morawa, gdzie położony jest XIX-wieczny pałacyk, niegdyś własność rodziny Sallai, obecnie fundacji św. Jadwigi. Stary, lecz piękny budynek otoczony jest szczególnie malowniczym o tej porze roku parkiem, na terenie którego znajduje się staw.

Dni upływały na nauce języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Przy napiętym grafiku wielogodzinnych zajęć chwilę wytchnienia zapewniały przerwy na pyszne, domowe posiłki (w tym ulubione podwieczorki z gorącą kawą, herbatą i słodkościami). Posiłki były nie tylko chwilą odpoczynku od nauki, ale także okazją do rozmowy z panią Melittą Sallai - niegdysiejszą właścicielką całego obiektu, która mimo zaawansowanego wieku i barier językowych (pani Melitta jest Niemką, językiem polskim włada w małym stopniu) z chęcią rozmawiała z uczniami i dzieliła się z nimi wspomnieniami ze swego pełnego niespodzianek życia.

Miejsce i nastrój panujący w pałacyku bardzo sprzyjały intensywnej i wielogodzinnej nauce. Dzięki domowej atmosferze uczniowie byli w stanie przyswoić więcej materiału nie czując zmęczenia czy nudy towarzyszącej często szkolnej rutynie.

Do góry