We Wrocławiu krasnali pełno dookoła
i swojego krasnala ma już nasza Szkoła ...

Dla przypomnienia podam fakt, że w dniu Św. Mikołaja – 6 grudnia 2017 r. miała miejsce w naszej Szkole uroczystość powitania Krasnala Krzysia. Do realizacji rzeźby zaprosiliśmy panią Beatę Zwolańską – Hołod, artystę – rzeźbiarza, autorkę ponad 100 krasnali we Wrocławiu, nazywaną Mamą Krasnali.

Imię „Krzyś” zawdzięcza nasz skrzat uczniom LO nr VII, którzy wraz z nauczycielami wzięli udział w konkursie na „Imię dla Siódemkowego Krasnala”.

W lutym 2018 r. krasnalek otrzymał mosiężną tabliczkę z imieniem oraz datą, od kiedy zawitał do nas i został wpisany do Urzędu Rejestracji Krasnali oraz na Mapę Wrocławskich Krasnali.

Zapraszam na stronę: http://krasnale.pl/krasnal/krzys/

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!”
Maria Konopnicka

Zapraszam do lektury wywiadu z autorką naszego krasnalka, panią Beatą Zwolańską – Hołod (tutaj)

Beata Tadla – Matkowska
pomysłodawca i koordynator projektu „Krasnal dla LO nr VII”