Kolejny niesamowity start reprezentantów naszej 7-ki. Tym razem na stokach stanęli Narciarze alpejscy.

Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnich sukcesach Łyżwiarzy i Snowboardzistów a tu taka MEGA SENSACJA !!! Totalna deklasacja rywali. Złoto i jeszcze raz Złoto !!!

Nasze reprezentacje, dziewcząt i chłopców nie pozostawiły złudzeń kto w tym roku rządzi w drużynie i na stokach Lądka Zdrój wyjeździły a wręcz wyślizgały w mistrzowskich zjazdach złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska w Narciarstwie Alpejskim Szkół Ponadgimnazjalnych. Po raz kolejny nasze motto „W JEDNOŚCI I ZESPOLE OGROMNA MOC” sprawdziło się w 100%. Podwójne Mistrzostwo Dolnego Śląska w Narciarstwie Alpejskim Szkół Ponadgimnazjalnych zawdzięczamy fantastycznym reprezentantom, którzy byli gotowi poświęcić lekcje, sprawdziany i swój prywatny czas aby wystartować w zawodach i godnie reprezentować naszą szkołę. Tego niebywałego wyczynu dokonały niesamowite dziewczyny: Klaudia Jakobschy, Ania Tracz i Martyna Diłaj oraz bardzo szybcy i szaleni: Krzysiu Łukaszewicz, Ignacy Mikołajczak i Krzysiu Podłowski. Zdobywając złote medale, stając się Mistrzyniami i Mistrzami Dolnego Śląska w 2018 roku pewnie przejdą do historii tej szkoły jak i historii zawodów szkolnych. Ja bynajmniej nie przypominam sobie w dotychczasowej karierze takiego wyczynu :-) Brak mi słów aby to opisać co przeżywaliśmy na stokach stacji narciarskiej w Lądku Zdrój w momencie ogłaszania wyników.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim reprezentantom i tym, którzy przyczynili się do możliwości ich startu. Wszystkim tym, którzy dali im szansę wystartować i jak się okazało wygrać!!! Wygrać, deklasując wszystkie startujące szkoły z Dolnego Śląska!!!

Szkoda tylko, że zawody sportowe tej rangi obecnie nie noszą już nazwy Olimpiad. Gdyby było tak jak kiedyś, dzisiaj pewnie bylibyśmy na szczycie rankingu Perspektyw :-)

Red. P. Kłapkowski