We wtorek 30.01.18r. w Lotniczych Zakładach Naukowych odbyła się Gala będąca podsumowaniem działań, które miały miejsce w naszej szkole w dniu 24.10.2017r. w ramach akcji #Komórkomania.

Akcja u nas odbyła się już po raz drugi! Byliśmy prekursorami tej akcji we Wrocławiu!

W tym roku szkolnym do udziału w tej akcji zostały zaproszone przez Dolnośląskie Kuratorium również inne szkoły na mocy podpisanego w czerwcu 2017 roku porozumienia pomiędzy Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, a prezesem Fundacji DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych.

Na uroczystości pan Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty i przedstawicielka Fundacji DKMS Agnieszka Wróblewska wręczyli certyfikaty „Szkoły z życiem” szkołom uczestniczącym w DOLNOŚLĄSKIEJ #KOMÓRKOMANII – akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych szpiku allogenicznego.
Nasze liceum reprezentowały: p. wicedyrektor Marta Sakowicz, p. Agata Kozal – pomysłodawca i koordynator akcji oraz Wiktoria Leja – uczennica z klasy 1c.

Dla naszej szkoły jest to już drugi certyfikat!

Dolnośląski Kurator Oświaty dziękując dyrektorom, nauczycielom i uczniom za udział w akcji #KOMÓRKOMANII stwierdził, że nie ma nic piękniejszego, niż wspieranie osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan zdrowia i podarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi.

W wyniku działań w ramach tegorocznej Dolnośląskiej #Komórkomanii, w której wzięły udział 53 szkoły ponadpodstawowe, zarejestrowało się 1364 potencjalnych Dawców. Zebrano w zbiórce pieniężnej: 3653,69 zł.