Dnia 05.01.2018 r. odbyły się coroczne Międzyszkolne Zawody Strzeleckie uczniów klas pierwszych, Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z karabinu pneumatycznego o Puchar Dyrektora LO XV z okazji Święta Szkoły.

Zawody były II rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska z przyrządów otwartych (muszka-szczerbinka).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Kinga DZIWORSKA kl. 1a
  2. Marcin DALACH kl. 1c
  3. Agnieszka UCHEREK kl. 1c
  4. Magdalena SŁOWIK kl.1d
  5. Julia MRÓZ kl. 1i

Druga runda zawodów strzeleckich z przyrządów otwartych w roku szkolnym 2017/2018 odbyła się na niespotykanym dotychczas, najwyższym poziomie strzeleckim i sportowym. Rywalizacja była bardzo zacięta. Miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, decydowały się do ostatniego strzału w zawodach.

Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła znaczące sukcesy, uzyskując wysokie wyniki.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, uczennica Kinga Dziworska zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem oraz dyplomem, uczennica Agnieszka Ucherek zajęła IV miejsce i została wyróżniona dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły po zaciętej rywalizacji zajęła V miejsce i została wyróżniona dyplomem.

Nauczyciel EDB
mgr inż. Jacek Szczepanik