W czwartek 9 listopada w naszej Szkole odbył się wykład i warsztaty z programowania w C++.

Wykład poprowadził Pan Radosław Błasiak-założyciel oraz pomysłodawca fundacji Liga Niezwykłych Umysłów, a uczestniczyli w nim uczniowie klas informatycznych: 1H, 2H i 3H.

Po wykładzie Pan R. Błasiak poprowadził część warsztatową w pracowni komputerowej dla uczniów klasy 3H.

Uczniowie pod okiem prowadzącego rozwiązywali zadania z programowania na platformie LNU.

Liga Niezwykłych Umysłów to internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma zawiera kursy języków programowania używanych w profesjonalnych zastosowaniach ( C++, Java, SQL), Każdy kurs podzielony jest na zagadnienia, a te z kolei na lekcje. Lekcje składają się z wiedzy teoretycznej przedstawionej w przystępny sposób oraz ćwiczeń polegających na rozwiązywaniu praktycznych problemów. W ten sposób użytkownik uczy się nie tylko zasad programowania, ale również analitycznego myślenia, kreatywnego podejścia do tematu, czytania dokumentacji ze zrozumieniem, konwersji zadania na model algorytmiczny.

Trzecioklasiści byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych zajęć, na warsztaty czekają uczniowie klasy pierwszej i drugiej.

Organizator spotkania - Marta Drewniowska