Nagrodą główną w pierwszej edycji międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego "A piece of cake" organizowanym przez naszą szkołę było zaproszenie od Pani Poseł Lidii Geringer de Oedenberg na wizytę parlamentarną w Brukseli.

Odbyła się ona w dniach 29.08-01.09.2017. Jej uczestnikami byli laureaci różnych konkursów organizowanych na Dolnym Śląsku oraz w województwie opolskim.

Pierwszego dnia zapoznawaliśmy się z pracą Komisji Europejskiej uczestnicząc w prelekcji poprowadzonej przez Pana Michała Rynkowskiego. Godziny popołudniowe poświęcone były na zwiedzanie miasta: Starówki, terenów wystawowych Expo - na czele z Atomium, Pawilonem Chińskim i japońską Pagodą. Czas wolny można było poświęcić na degustację belgijskich przysmaków czyli belgijskich gofrów i wyśmienitej belgijskiej czekolady.

Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie Parlamentu Europejskiego i mogliśmy uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg.

Agata Kes

zdjęcia: Agata Kes i p. Janusz Karcz