[ UCZNIOWIE ]

logo LOVII

[ UCZNIOWIE ]

godło Polski
logo MEN
logo BIP
logo 50 lat

Relacja uczestników projektu z piątej, przedostatniej sesji projektu edukacyjnego:

„Szlifowanie DIAMENTÓW” … ponownie.

W dniach 24-29 listopada 2012 miała miejsce piąta, przedostatnia już sesja chemiczna, której temat brzmiał „Chemia teoretyczna”.

Tym razem zajęcia odbywały się nie tak, jak dotychczas na Politechnice Wrocławskiej, lecz w Liceum Ogólnokształcącym nr 11. Już pierwszego dnia okazało się, że pod zagadkowym tematem piątej sesji chemicznej kryły się liczne godziny spędzone w laboratorium komputerowym pod czujnym okiem doświadczonych profesorów.

W przeciągu zaledwie sześciu dni dokładniej przyjrzeliśmy się budowie atomu, wiązaniom jakie powstają w cząsteczkach oraz nauczyliśmy się oceniać prawdopodobieństwo powstania danej konformacji cząsteczki bez wchodzenia do laboratorium, ale przy pomocy specjalnych programów obliczeniowych.

Podczas sesji mieliśmy okazję ukulturalnić się na balecie „Córka źle strzeżona”. Początkowo nie każdy był z tego zadowolony, ale po obejrzeniu przedstawienia okazało się, że wszystkim bardzo się podobało.

Uczestniczyliśmy również w zajęciach rozwojowych z psychologiem, które okazały się być przyjemną odskocznią od wielu godzin spędzanych przed komputerem.

Sesja minęła zdecydowanie za szybko. Wykłady oraz zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób. Materiał nie był prosty, mimo to udało nam się go zrozumieć i nauczyć wykorzystywać w praktyce. Z niecierpliwością czekamy na kolejną, niestety ostatnią już sesję chemiczną.niczyć w projekcie. Na pocieszenia dostaliśmy pamiątkowe diamenty.

Małgorzata Lipowicz, Łukasz Nankin, Jakub Warachim, Dominika Banasiak, Agata Słupska, Michalina Zatorska

Do góry