[ UCZNIOWIE ]

[ UCZNIOWIE ]

Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu uczestniczyło w roku szkolnym 2023/2024 w kampanii edukacyjnej (profilaktyka uzależnień i wzmacniania rozwoju społecznego młodzieży) – „uNIEzależniaMY - Uzależnienia? To nie MY!".

W ramach kampanii podjęto następujące działania:

1. Utworzona została grupa liderów opracowujących projekt profilaktyczny, który został zrealizowany w szkole.
  2. Liderzy uczestniczyli w cyklu 12 warsztatów poznając podstawy merytoryczne potrzebne do prowadzenia późniejszych działań edukacyjnych oraz treści promujące zdrowy styl życia i profilaktykę
  3. Przeprowadzono warsztat pokazowy dla nauczycieli (temat; „Jak radzić sobie z presją rówieśniczą?”)
  4. Uczniowie stworzyli  grę profilaktyczną, która została przeprowadzona w LO nr VII.
  5. Szkoła otrzymała certyfikat oraz pakiet materiałów do wykorzystania podczas zajęć z wychowawcą.
Koordynator: Sandra Nałęcz-Socha, psycholog
uniezalezniamy