14.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły oraz LO IV pod opieką p. Agaty Rusnak-Kozłowskiej, p. Katarzyny Moskwy, p. Wioletty Maciejewskiej i p. Jerzego jasińskiego mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Krakowa.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie wystawy "Medycyna w sztuce" w Muzeum Sztuki Współczesnej i Galerii Sztuki XX w. w Muzeum Narodowym. Obie wystawy wysoko ocenione przez uczestników wycieczki gwarantowały szereg i intelektualnych poruszeń, skłaniając do zachwytu nad sztuką lub do głębokiej refleksji na temat ludzkiej kondycji.

Nie zabrakło też czasu na spacer po krakowskim rynku. W trakcie przerwy obiadowej żądni doznań estetycznych maturzyści mieli okazję zobaczyć wnętrze kościoła mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza, a po przerwie już wszyscy uczestnicy wyjazdu w drodze do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej mieli możliwość podziwiania kościoła franciszkanów ze wspaniałymi secesyjnymi witrażami Stanisława Wyspiańskiego, wczesnobarokowego kościoła śś. Piotra i Pawła i romańskiego kościoła św.Andrzeja. W oparciu o nie prowadząca wycieczkę p. Agata Rusnak-Kozłowska mogła omówić krótko historię Krakowa i podkreślić konstytutywne cechy poszczególnych stylów artystycznych.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej na zakończenie wyjazdu uczestnicy mieli szansę podziwiać wystawę lalek japońskich oraz surrealistyczne "Małe światy" Bogny Burskiej.

Spędzony tak intensywnie czas nie wszystkich zmęczył jednak równie bardzo, gdyż po powrocie do Wrocławia, niektórzy fascynaci pognali jeszcze na noc muzeów, która tego wieczoru odbywała się we Wrocławiu. Jak widać siły w narodzie, zwłaszcza w młodszym pokoleniu, bywają niespożyte.