W dniu 27 września obchodzimy 85.rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Mowa o tajnych strukturach państwa polskiego będących wielkim fenomenem okupowanej przez Niemców Europy w czasie II wojny światowej.

Z tej okazji uczniowie klasy 3H pod opieką pań: Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień wzięli udział w projekcie historyczno–informatycznym upamiętniającym wyżej wspomniane wydarzenie. Zadaniem młodzieży było, kierując się wskazówkami nauczyciela, wyszukanie informacji o działalności Polskiego Państwa Podziemnego, dokonanie selekcji informacji i opracowanie przy użyciu dostępnych programów informatycznych, w tym graficznych, ulotki obrazującej działalność konspiracyjną pionu wojskowego i cywilnego Polskiego Państwa Podziemnego.

Podsumowaniem projektu była prelekcja pani Grażyny Przybycień  dotycząca powstania i działalności Polskiego Państwa Podziemnego w której uczestniczyły klasy: 1D, 1F, 1H1, 2A, 2B3, 2B4, 2C, 2E, 2F, 3H, 4A, 4B1, 4C, 4D.

Prace uczniów są eksponowane w auli w budynku A naszej szkoły. Zachęcamy społeczność szkolną do obejrzenia efektu finalnego pracy trzecioklasistów.