- Szczegóły
- Administrator
12 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 1H1 pod opieką Pani Marty Drewniowskiej uczestniczyli w uroczystej Gali kończącej VIII Edycję Projektu Informatycznego: Wrocław Koduje 2.0 Liga Niezwykłych Umysłów.
Gala odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej, brały w niej udział zaproszone szkoły.
Uczniowie uczestniczyli w krótkim wykładzie: „Półprzewodniki i Intel”, który wygłosił Piotr Malatyński z firmy Impel, a później w konkursie związanym z tematem wykładu. Najlepsi, wśród których znaleźli się nasi uczniowie: Szymon Drzygaluk i Nadia Wincior, otrzymali nagrody.
W VIII edycji projektu LNU nasza Szkoła po raz kolejny uplasowała się 1.miejscu!
W projekcie tym uczestniczyło w tym roku ponad 100 szkół z aglomeracji wrocławskiej i ponad 600 szkół w całej Polsce.
W klasyfikacji indywidualnej uczennica klasy 1E Klara Shokerin zajęła 3. miejsce!
Pani Marta Drewniowska - nauczycielka informatyki w LO VII - otrzymała nagrodę specjalną Fundacji Liga Niezwykłych Umysłów - „Kryształową klawiaturę” - za wybitne osiągnięcia dydaktyczne związane z upowszechnianiem sztuki programowania!
Wrocław Koduje 2.0 to jeden z największych i mających najdłuższą tradycję miejskich programów edukacji cyfrowej na świecie. Prowadzony nieprzerwanie od 2016 r., z każdym rokiem szkolnym rozwija się o nowe szkoły i kolejne roczniki uczniów.
W kończącej się właśnie VIII Edycji bierze aktywny udział ponad 5000 uczniów. Ósmy raz z rzędu padł rekordu wykonanych przez uczniów zadań programistycznych i bazodanowych w językach C++, Python, Java i SQL: w tej edycji jest ich ponad 163 tysiące!
Wrocław Koduje 2.0 to edukacyjna wizytówka Wrocławia i Polski: projekt oparty jest na innowacyjnej, webowej platformie edukacyjnej The League of Extraordinary Minds©, której producentem jest wrocławska spółka branży edutech - Soft Power sp. z o.o.
Platforma została nagrodzona m.in. Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020 oraz GESS Awards w Dubaju w 2023 r. dla Produktu Roku dla Szkół Średnich. Projekt Wrocław Koduje 2.0 prezentowany jest jako modelowe rozwiązanie świadomej i efektywnej polityki edukacyjnej lokalnego samorządu na targach i misjach gospodarczych na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Niemczech, Luksemburgu, Senegalu, Bahrainie, spotykając się z wielkim uznaniem i będąc inspiracją do podobnego, nowoczesnego spojrzenia na podnoszenie kompetencji cyfrowych, wspomagającego rozwój biznesu IT na lokalnych i krajowych rynkach.
Partnerem projektu jest Politechnika Wrocławska.
W tym roku szkolnym w projekcie brały udział klasy: 1A, 1B3, 1B4, 1C, 1D, 1E, 1F, 1I, 1H1, 2H, 3B1. Wielu naszych uczniów ukończyło kursy z języków programowania takich jak: C++ , SQL i Python i zdało egzaminy kompetencji. Podczas gali odebrali swoje certyfikaty.
Gratuluję wszystkim uczniom, którzy pracowali na platformie LNU przez cały rok, a tym samym przyczynili się do znakomitej pozycji naszej szkoły w rankingach!
Marta Drewniowska - opiekun wszystkich uczniów biorących udział w projekcie i koordynator projektu w LO VII od 2016 roku.