Odbudowa państwa polskiego po przeszło wieku niewoli była procesem długotrwałym i wymagającym dużego zaangażowania naszych rodaków.

W związku z odrodzeniem bytu państwowego, nowe możliwości rozwoju zyskała twórczość kulturalna II Rzeczypospolitej.

O jej osiągnięciach i wybitnych twórcach traktuje projekt historyczno – informatyczny wykonany przez uczniów klasy 3B1 pod opieką pań: Marty Drewniowskiej i Grażyny Przybycień zatytułowany: „Z Muzą Melpomeny, czyli osiągnięcia kulturalne II Rzeczypospolitej”.

Uczniowie pracując na lekcjach informatyki wykorzystali takie programy jak: Power Point, Prezi i Canva .Prace zostały ocenione zarówno przez nauczyciela informatyki, jak i nauczyciela historii. Zwiastunem projektu, o którym mowa jest wystawa usytuowana na III piętrze obok sali 304 w budynku A naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prezentacji uczniowskich.

Prezentacja1 Prezentacja2 Prezentacja3

Prezentacja4 Prezentacja5 Prezentacja6